Осіння етнографічна подорож до ландшафтного парку «Калиновий» / Autumn Ethnographic Tour to the "Kalynovyi" Landscape Park

17 жовтня 2023

На карті Полтавщини, на території Диканської селищної громади поблизу Ворскли з’явився новий природно-туристичний об’єкт – ландшафтний парк «Калиновий». Його засновник, ідейний натхненник та керівник проєкту – пан Василь – люб’язно запросив до себе гостей із Полтавського державного медичного університету та членів громадської організації стоматологічної спільноти Полтавщини «Благодійний фонд «Тил Полтава».

Пан Василь ознайомив лікарів та викладачів університету із місцевою  флорою та фауною. Відвідувачі дізналися про рідкісні червонокнижні рослини, які ростуть на квітковому луці; побачили природне джерело, власноруч обладнану інженерну споруду зрошення місцевості джерельною водою, місця підживлення диких кіз, фазанів та наповнення ставка водою за допомогою системи трубопроводів для розведення риби, проживання водяних видр і бобрів. У минулому Пан Василь захоплювався полюванням та  зараз усі його зусилля спрямовані на збереження та примноження «братів наших менших». На території парку встановлені відеокамери для спостереження за поведінкою тварин, фіксації їх міграції, реагування на різні ситуації.

У чудовий жовтневий день гості пана Василя здійснили етнографічну екскурсію садибою та садом господаря, скуштували його страви і, звичайно, на згадку про дивовижне місце провели колективну фотосесію у національному українському вбранні.

Autumn Ethnographic Tour to the "Kalynovyi" Landscape Park

On the map of Poltava region, within the territory of Dykanska community near the Vorskla River, a new natural and tourist attraction has emerged - the "Kalynovyi" Landscape Park. Its founder, the visionary and project leader Mr. Vasyl, kindly invited guests from Poltava State Medical University and members of the NGO “Charitable Foundation “Tyl Poltava” of the dental community in Poltava region.

Mr. Vasyl introduced physicians and university’ faculty staff to the local flora and fauna. Visitors learned about rare and endangered plants growing in the flower meadow; they saw a natural spring and an ingeniously engineered irrigation structure providing the area with spring water. They also explored areas where wild goats and pheasants find sustenance, and observed the water supply system for the pond, which serves as a habitat for otters and beavers. In the past, Mr. Vasyl was passionate about hunting, but now all his efforts are directed towards the preservation and multiplication of our "lesser brothers." Video cameras are installed in the park to observe the behavior of animals, record their migrations and monitor their reactions to different situations.

On this splendid October day, Mr. Vasyl's guests embarked on an ethnographic tour of the host's estate and garden, tasted his dishes, and, of course, as a memento of this marvelous place, had a collective photoshoot in national Ukrainian attire.