Освітня компонента «Основи судової медицини та криміналістики» була вперше розроблена на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини ЗВО ПДМУ

13 червня 2023

Завершилось вивчення вибіркової освітньої компоненти «Основи судової медицини та криміналістики», яка була вперше розроблена на кафедрі патологічної анатомії та судової медицини доктором медичних наук, професором Іваном Старченком та кандидатом медичних наук., доцентом Валентиною Черняк для здобувачів освіти першого бакалаврського рівня. Опанування даної освітньої компоненти передбачало ознайомлення з методами  судово-медичних досліджень та основ криміналістики, що доцільно при отриманні необхідних загально-медичних знань для студентів. Практичні заняття проводились на базі кафедри, а студенти мали змогу також побувати і у відділах та відділеннях обласного бюро судово-медичної експертизи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Там досвідчені лікарі судово-медичні експерти вищої категорії наочно змогли продемонструвати етапи судово-медичного дослідження. Крім того, згідно з укладеним Договором про співпрацю між ПДМУ і Полтавським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України, практичні заняття проводились співробітниками центру, де студенти мали можливість ознайомитися з основами та методами дослідження судової криміналістики. Виявлений інтерес до даної дисципліни стверджує той факт, що студенти наступних курсів вибрали освітню вибіркову компоненту «Основи судової медицини та криміналістики» для вивчення у наступному навчальному році. Співробітники кафедри сподіваються, що набуті знання сприятимуть розширенню  теоретичних знань здобувачів вищої освіти, а також знайдуть своє практичне застосування в подальшій професійній діяльності.