Паління електронних цигарок призводить до онкології: про наслідки шкідливої звички студенти-медики розповіли ліцеїстам

21 травня 2024

Чергову лекцію з пропагування здорового способу життя серед підлітків провели волонтери загону «Посмішка» ПДМУ. Цього разу слухачами стали вихованці наукового ліцею №3 Полтавської міської ради. Тема зустрічі - «Шкода електронних замінників цигарок для підлітків». Говорили про наслідки довготривалого паління електронних замінників цигарок (вейпів) та снюсів, а саме: про різку зміну мікрофлори у роті, втрату смаку, отруєння нікотином, погіршення психоемоційного стану і навіть ризик розвитку раку ротової порожнини. Волонтери звернули увагу учнів на вміст шкідливих речовин, що містяться у вейпах (нікотин, важкі метали, летючі органічні сполуки) та особливо шкідливий їх вплив на швидко зростаючий організм підлітка.

Розмова відбулася 21 травня в рамках інформаційної компанії зі вступу до ПДМУ та проведення Дня відкритих дверей.

Smoking e-cigarettes leads to cancer: medical students told lyceum students about the consequences of the habit.

Another lecture on promoting a healthy lifestyle among teenagers was held by the volunteers of PSMU's “Posmishka (Smile)” group. This time, the listeners were pupils of the Scientific Lyceum No. 3 of Poltava City Council. The topic of the meeting was "The Danger of Electronic Cigarette Substitutes for Teenagers". They talked about the consequences of long-term smoking of electronic cigarette substitutes (vapes) and snus, namely, a sharp change in the microflora in the mouth, loss of taste, nicotine poisoning, deterioration of the psycho-emotional state and even the risk of developing oral cancer. The volunteers drew the pupils’ attention to the content of harmful substances contained in vapes (nicotine, heavy metals, volatile organic compounds) and their particularly harmful effects on the rapidly growing teenage body.

The event took place on May 21 as part of the information campaign for admission to PSMU and the Open Day.