Пам'ятаємо подвиг героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС

26 квітня 2023

Ту спокійну, весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди не забудуть ніколи. Наша пам'ять і пам'ять багатьох поколінь – знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих подій 1986 року. Рівно 37 років тому вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців.

Начальник Полтавської військової адміністрації Дмитро Лунін, заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОВА Віктор Лисак, голова ГО "Ветеранів та інвалідів Полтавської області "Союз Чорнобиль України" Віктор Шкурпела, голова ГО "Фонд інвалідів Чорнобиля Полтавської області" Микола Дибін, ректор ЗВО ПДМУ, професор Вячеслав Ждан, перший проректор з науково-педагогічної роботи Валентин Дворник, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Валерій Похилько, завідувач кафедри пропедевтики хірургічної стоматології Вадим Новіков, начальник навчальної частини кафедри медицини катастроф та військової медицини Віталій Колачинський, голова ради ветеранів університету Віктор Лебедєв, представники обласного та міського депутатського корпусу, громадських організацій, викладачі та здобувачі фахової передвищої та вищої медичної освіти ПДМУ, ліквідатори Чорнобильської аварії і громадськість міста цього дня на університетському подвір’ї біля Пам’ятного Знаку Жертвам трагедії вшанували тих, хто ціною власного життя боровся з наслідками жахливої Біди. Чорнобильська трагедія – символ мужності, героїзму та професійного обов’язку наших земляків. Полтавські медики, військові, пожежники, інженери, водії одними з перших ступили на понівечену землю…Не всі з них повернулися додому, а ті, хто повернувся, назавжди втратили здоров’я. Гіркий присмак полину відчувають сьогодні всі українці. Тож  беззаперечним залишається тільки одне – атом має слугувати людству лише у мирних цілях, а погрози від агресивної терористичної ядерної країни є свідченням їхньої слабкості та слабкодухості.

Дякуємо кожному, хто залишився живим та схиляємо голови перед світлою пам’яттю Героїв, чиє життя обірвалося…