Перша невідкладна допомога: в умовах воєнного стану навички потрібні всім!

11 серпня 2022

Уміння надавати першу невідкладну допомогу необхідне для всіх і кожного, а особливо під час війни.

Провести серцево-легеневу реанімацію, накласти турнікет, зупинити критичну кровотечу, щоб зберегти людське життя –усьому цьому треба спеціально навчатися.
Тому сьогодні, 11 серпня 2022 року,  викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини ПДМУ Володимир Кока провів тренінг для співробітників Полтавського державного аграрного університету із надання домедичної допомоги. Він навчив їх практичним навичкам, керуючись сучасними стандартами та міжнародними протоколами.

Чому навчалися:
· здійснювати оцінювання стану потерпілого та визначати, якої допомоги в першу чергу він потребує;
· забезпечувати прохідність верхніх дихальних шляхів;
· проводити штучну вентиляцію легень та закритий масаж серця та оцінювати їх ефективність;
· тимчасово зупиняти кровотечу шляхом накладання турнікету САТ, джгуту або шляхом тугої тампонади рани.

Працівники ПДАУ у процесі занять отримали знання, та навички, які допоможуть не розгубитися, не нашкодити і правильно допомогти у разі необхідності, а можливо, й врятувати чиєсь життя.

Ми переконані, що такі навички мають бути у кожної людини. Адже кожен може стати свідком події, коли постраждалому буде необхідна саме така допомога.

Велика вдячність за співпрацю у проведенні занять доценту кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Євгену Кончаковському.