Підтримка ветеранської спільноти: соціальні орієнтири / Supporting the veteran community: social guidelines

28 травня 2024

10 травня на базі ветеранського простору Плюс Плюс ++ відбулася Дискусійна панель «Підтримка ветеранської спільноти: соціальні орієнтири» у межах Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціальна робота: реалії та перспективи», організованої на факультеті психології і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Робота на дискусійній панелі відбувалася за трьома модулями. На першому — йшлося про зміну парадигми від повернення ветеранів до цивільного життя до побудови ветераноорієнтованого суспільства. На другому модулі свої думки висловили експерти, які працюють із ветеранами в початковий період реінтеграції. Серед них виступили керівник Центру ветеранського розвитку ПДМУ, доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Дмитро Бойко та член робочої групи Центру ветеранського розвитку ПДМУ, ветеран, старший офіцер психологічної групи бойового стресу окремої військової частини ЗСУ Віктор Лебедєв.

Під час дискусії були окреслені стратегічні й найближчі перспективи у роботі з ветеранською спільнотою, визначені найбільш гострі запити суспільства щодо підтримки ветеранів, запропоновані доцільні заходи у відповідь.

Supporting the veteran community: social guidelines

On May 10, the veteran space Plus Plus++ hosted a discussion panel “Supporting the Veteran Community: Social Guidelines” as part of the All-Ukrainian Scientific and Practical Conference “Social Work: Realities and Prospects” organized by the Faculty of Psychology and Social Work of the Poltava V.G. Korolenko National Pedagogical University.

The discussion panel was organized into three modules. The first one was about changing the paradigm from returning veterans to civilian life to building a veteran-oriented society. The second module featured experts who work with veterans in the initial period of reintegration. Among them were Dmytro Boyko, Head of the Center for Veteran Development at PSMU, Associate Professor of the Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology, and Viktor Lebedev, a member of the working group of the Center for Veteran Development at PSMU, a veteran and senior officer of the combat stress psychological group of a separate military unit of the Armed Forces of Ukraine.

The discussion outlined the strategic and immediate prospects for working with the veteran community, identified the most pressing needs of society to support veterans, and proposed appropriate response measures.