Практична робота лікарів-стоматологів з учнівською молоддю міста / Practical Work of Dentists with School Youth

23 жовтня 2023

На кафедрі післядипломної освіти лікарів-стоматологів  лікарі-інтерни засвоюють свої теоретичні знання на практиці разом з учнями м. Полтави. Під час проведення «уроків гігієни» лікарі більше розуміють особливості підходу до гігієнічного виховання і навчання поміж дітей різного віку, батьків та педагогів.

Співробітники кафедри – доцент Ольга Кулай та старший лаборант Олена Морочковська разом із лікарями циклу спеціалізації «Терапевтична стоматологія» Мариною Саприкіною, Євгенією Кірюхіною та лікарями-інтернами Вячеславом Костроміним, Кирилом Залашко провели санітарно-просвітню роботу з дітьми старшого шкільного віку 9-А та 9-Б класів ліцею № 17 «Інтелект» Полтавської міської ради (директор – Олена Голтвяниця, класні керівники – Вікторія Гречка, Ірина Булава).

Присутні уважно слухали доповідь, ілюстровану презентацією, про догляд за порожниною рота. Брали активну участь у демонструванні на моделях правильної методики чищення зубів. Особливу зацікавленість викликала інформація про шкідливі звички та небезпеку пірсингу для органів порожнини рота. Діти отримали в подарунок зубні щітки та пасти.

Навички та знання, що набувають лікарі-інтерни в процесі самостійної роботи у ЗВО закладають основи загальної та професійної самоосвіти, необхідної для всього періоду творчої діяльності майбутнього спеціаліста.

Practical Work of Dentists with School Youth

At the Department of Postgraduate Education of Dentists, interns apply their theoretical knowledge in practice alongside the schoolchildren of Poltava city. During the "Hygiene Lessons," dentists gain a deeper understanding of the specific approach to hygiene education and instruction among children of different ages, as well as parents and educators.

The faculty members of the Department, namely, Associate Professor Olga Kulai and Senior Laboratory Assistant Olena Morochkovska, together with the dentists specializing in Therapeutic Dentistry: Maryna Saprikina, Yevgeniia Kiriukhina, and interns Viacheslav Kostromin and Kyryl Zalashko, conducted oral hygiene awareness event with the senior high school students of 9-A and 9-B grade at Lyceum No. 17 "Intellect" of the Poltava City Council (Director – Olena Holtvianytsia, Class Advisers – Viktoriia Grechka, Iryna Bulava).

The attendees listened attentively to the presentation about oral hygiene care. They actively participated in demonstrating the correct technique of teeth brushing on models. Information about harmful habits and the dangers of oral piercing particularly piqued their interest. The children received toothbrushes and toothpaste as gifts.

The skills and knowledge acquired by the dental interns through independent work in educational institutions lay the foundation for both general and professional self-education, essential for their entire period of future professional activity.