Проєкт "Школа здоров'я": науковці ПДМУ допомагають адаптації внутрішньопереміщених осіб

03 липня 2023

Доцентка кафедри ендокринології з дитячими інфекційними хворобами Златослава Шаєнко взяла участь у проєкті ,,Школа здоров'я". Вона була там спікером на платформі "Зміст" і прочитала лекцію "Переддіабет. Цукровий діабет. Рекомендації щодо попередження його розвитку".

Тема обрана з огляду на стрімке збільшення кількості пацієнтів з даним захворюванням. Через 30 років кожен 7-8 житель Землі, незалежно від статі й віку, страждатиме на діабет. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження у журналах The Lancet та The Lancet Diabetes & Endocrinology.

Лекція була проведена у мультидисциплінарній команді разом зі студенткою ПДМУ в минулому, а зараз вже лікаркою- терапевтом Анною Чмир, яка зробила акценти на гіпертонічній хворобі, як одному з факторів ризику виникнення цукрового діабету.

Було багато запитань, виникло жваве обговорення актуальної проблеми.