Шановні колеги! / Dear colleagues

17 жовтня 2023
Шановні колеги! / Dear colleagues

17-18 листопада 2023 року на базі Полтавського державного медичного університету відбудеться науково-практична конференція з міжнародною участю V Полтавські перинатальні читання ім. Н.М. Максимовича-Амбодика «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення». До розгляду заплановані наступні питання:

І. Наукові та практичні перспективи перинатальної служби, що базуються на Глобальних цілях сталого розвитку, проголошених ООН і підтриманих Україною.

• Проблеми вродженої патології, нутрітивної підтримки, екології, соціальних факторів в акушерстві, неонатології, педіатрії.

ІІ. Захворюваність та коморбідні стани в неонатальній та педіатричній практиці:

• Міждисциплінарні комунікації в   діагностиці коморбідних станів та метаболічних порушень в неонатальній та педіатричній практиці.
  • Кейс-практикуми складних діагностичних випадків у дітей.
  • Кардіо-метаболічні порушення у новонароджених та дітей 1-го року життя
  • Анамнестичні, антропометричні, нутрітивні особливості дітей з груп високого ризику метаболічних порушень.
  •  Реабілітація, катамнестичне спостереження за дітьми з груп ризику.
  •  Сучасні діагностичні стратегії та лікувальні тактики в неонатології та педіатрії, що базуються на  світових гайдлайнах, клінічних протоколах та настановах.

ІІІ. Генетичні скринінги в неонатології:

• Мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування орфанних захворювань
  • Генетичні детермінанти метаболічних порушень у      дітей раннього віку

ІV.  Акушерська патологія:

• Діагностика та лікування невиношування вагітності, в т.ч. передчасних пологів.
  • Затримка розвитку плода.
  • Перинатальні наслідки прееклампсії.
  • Спадкова схильність до виникнення гестаційних ускладнень.
  • Методи моніторингу перебігу ускладненої вагітності.
  • Акушерські кровотечі.
  • Роль ожиріння та метаболічного синдрому у виникненні актуальної акушерсько-гінекологічної патології.

V. Екстрагенітальна патологія.

VI. Комплексна преконцепційна підготовка жінок з екстрагенітальною та гінекологічною патологією.

VIІ. Психологічна допомога та підтримка в перинатальній та педіатричній практиці.

VIІІ. Перинатальна допомога в умовах воєнного стану: виклики, проблеми, шляхи вирішення.

Умови участі в конференції  Ви отримаєте напередодні заходу.

Dear colleagues

On November 17-18, 2023, Poltava State Medical University will host the 5th N.M. Maksymovych-Ambodyk Poltava Perinatal Readings, the international scientific-practical conference on "Innovations in Perinatal Practice, Pediatric Service, Medical Education and Current Challenges." The following topics will be discussed:

I. Scientific and Practical Perspectives of Perinatal Service based on the United Nations' Sustainable Development Goals supported by Ukraine.

• Issues of congenital pathology, nutritional support, ecology and social factors in obstetrics, neonatology and pediatrics.

II. Morbidity and comorbid conditions in neonatal and pediatric practice:

• Interdisciplinary communications in diagnosing comorbid conditions and metabolic disorders in neonatal and pediatric practice.

• Case studies of complex diagnostic cases in children.

• Cardio-metabolic disorders in newborns and infants.

• Anamnestic, anthropometric and nutritional characteristics of children at high risk of metabolic disorders.

• Rehabilitation, follow-up supervision for high-risk children.

• Modern diagnostic strategies and treatment tactics in neonatology and pediatrics based on global guidelines, clinical protocols and recommendations.

III. Genetic screenings in neonatology:

• Multidisciplinary approach to the diagnosis and treatment of rare diseases.

• Genetic determinants of metabolic disorders in early childhood.

IV. Obstetric pathology:

• Diagnosis and treatment of preterm delivery, including premature labor.

• Fetal growth restriction.

• Perinatal consequences of preeclampsia.

• Genetic predisposition to the occurrence of gestational complications.

• Methods for monitoring the course of complicated pregnancy.

• Obstetric hemorrhages.

• The role of obesity and metabolic syndrome in the emergence of relevant obstetric-gynecological pathology.

V. Extragenital pathology.

VI. Comprehensive preconception preparation of women with extragenital and gynecological pathology.

VII. Psychological assistance and support in perinatal and pediatric practice.

VIII. Perinatal care in conditions of wartime: challenges, issues and resolution strategies.

Participation details for the conference will be provided to you prior to the event.