Турбота про пацієнтів у Всесвітній день боротьби з діабетом / Patient Care on World Diabetes Day

15 листопада 2023

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом. Діабет є серйозним хронічним захворюванням та однією з головних причин інвалідності й смерті в усьому світі, а також основним фактором ризику розвитку ішемічної хвороби серця та інсульту, мікросудинних ускладнень таких, як ретинопатія, нефропатія та нейропатія. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щороку 1,5 мільйона смертей у всьому світі безпосередньо пов’язані з діабетом.
Співробітники кафедри ендокринології з дитячими інфекційними хворобами за ініціативи завідувачки кафедри, доцента Оксани Муравльової разом із лікарями ендокринологічного відділення КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського ПОР» та здобувачами вищої освіти долучились до проведення заходу, присвяченого Всесвітньому дню боротьби з діабетом. Всім пацієнтам ендокринологічного відділення було надано додаткові консультації та проведені бесіди  щодо профілактики, лікування, ризиків та ускладнень цукрового діабету.
Цей день служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання на діабет невпинно зростає.

Patient Care on World Diabetes Day

November 14 marks World Diabetes Day, a day dedicated to raising awareness about diabetes. Diabetes is a serious chronic illness and a leading cause of disability and death worldwide. It is also a major risk factor for the development of ischemic heart disease and stroke, as well as microvascular complications such as retinopathy, nephropathy and neuropathy. According to the World Health Organization (WHO), 1.5 million deaths worldwide are directly associated with diabetes each year.

At the initiative of Associate Professor Oksana Muravliova, Head of the Department of Endocrinology with Pediatric Infectious Diseases, the faculty members, along with physicians of the Endocrinology Unit at ME “M.V. Sklifosovsky Poltava Regional Clinical Hospital, PRC, and students, joined the event dedicated to World Diabetes Day. Additional consultations and discussions on the prevention, treatment, risks and complications of diabetes were provided to all patients of the Endocrinology Unit.

This day serves as a reminder to the global community that the prevalence of diabetes is steadily increasing.