У ПДМУ презентували виставку «Незламна Україна» / "Unbreakable Ukraine" exhibition presented at PSMU

29 лютого 2024

28 лютого у Полтавському державному медичному університеті презентували виставку «Незламна Україна» в межах проєкту «Війна впритул».

«Війна впритул» - проєкт, який за допомогою кругових панорам у форматі 360 градусів, відео з дронів та 3D – моделювання в деталях демонструє світовій спільноті, як виглядає геноцид української нації. Представлені матеріали є наочними доказами злочинів росії, і в майбутньому вони допоможуть притягнути агресора до відповідальності.

Виставку в університеті презентували  проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ПДМУ, професор, доктор медичних наук Валерій Похилько, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури Олександр Супруненко, аспірантка кафедри нервових хвороб, член робочої групи Центру ветеранського розвитку ПДМУ Анастасія Шкодіна, здобувачка вищої освіти стоматологічного факультету університету, Голова студентського парламенту ПДМУ Анна Пархоменко, завідувач сектору пересувних і стаціонарних виставок науково-дослідного експозиційного відділу виставкової роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Роман Прохватіло. Вони наголосили на актуальності та необхідності експозиційного матеріалу та поділилися своїми досвідами цієї війни.

Здобувачі вищої освіти ПДМУ кафедр українознавства та гуманітарної підготовки, філософії та суспільних наук, фармакології, клінічної фармакології та фармації, анатомії з клінічною анатомією та оперативною хірургією, біологічної та біоорганічної хімії мали змогу не тільки ознайомитися з експонатами, але й за допомогою спеціальних окулярів переглянути експозиції у повноформатному режимі.

Виставка буде працювати до 18 березня на першому поверху у фойє центрального корпусу ПДМУ з супроводом працівника музею та можливістю ознайомитися  з представленими матеріалами за допомогою VR-технологій.

"Unbreakable Ukraine" exhibition presented at PSMU

On February 28, Poltava State Medical University presented the exhibition "Unbreakable Ukraine" as part of the project "War at Close Quarters".

"War at Close Quarters" is a project that uses 360-degree circular panoramas, drone videos, and 3D modeling to demonstrate in detail to the world community what the genocide of the Ukrainian nation looks like. The materials presented are clear evidence of russia's crimes, and in the future they will help bring the aggressor to justice.

The exhibition was presented at the university by Professor Valerii Pokhylko, DMSc, Vice-Rector for Academic Affairs and Extracurricular Activities of PSMU; Oleksandr Suprunenko, PhD in  Historical Sciences,  Director of Vasyl Krychevskyi Poltava Local History Museum, Merited Culture Worker of Ukraine; Anastasiia Shkodina, PhD student at the Department of Nervous Diseases, member of the working group of the Center for Veterans Development of PSMU; Anna Parkhomenko, the dental student of the university, Head of the Student Parliament of PSMU, and Roman Prokhvatylo, Head of the Sector of Mobile and Stationary Exhibitions of the Research and Exhibition Department of the Vasyl Krychevsky Poltava Local History Museum. They emphasized the relevance and necessity of the exhibition material and shared their experiences of the war.

PSMU students of the Departments of Ukrainian Studies and Humanities, Philosophy and Social Sciences, Pharmacology, Clinical Pharmacology and Pharmacy, Anatomy with Clinical Anatomy and Operative Surgery, Biological and Bioorganic Chemistry had the opportunity not only to get acquainted with the exhibits, but also to view the expositions in full-screen mode with the help of special glasses.

The exhibition will be open until March 18 on the first floor in the lobby of the central building of PSMU with the support of a museum employee and the opportunity to get acquainted with the presented materials using VR technologies.