Університет розширює освітнє та наукове співробітництво у галузі фармації та фармакології

31 травня 2023

31 травня 2023 року відбулося підписання договору про спільну діяльність між Полтавським державним медичним університетом та флагманом фармацевтичної індустрії України Публічним акціонерним товариством «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод». Договір передбачає спільні дії щодо підготовки конкурентоспроможних фахівців освітньо-професійної програми «Фармація» спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» галузі знань 22 «Охорона здоров’я», організацію та проведення спільної науково-дослідної та просвітницької роботи.

Науковці ПДМУ мають великий досвід у дослідженні та клінічному застосуванні лікарських засобів, що виробляються підприємством. Особливий інтерес викликають нещодавно з’ясовані нові механізми дії інноваційного українського препарату – водорозчинної форми кверцетину «Корвітин». В останні роки співробітниками низки кафедр університету були розкриті нові механізми дії корвітину та інших поліфенолів при їх терапевтичному та профілактичному застосуванні при захворюваннях, що супроводжуються системним запаленням та метаболічними розладами, включаючи стоматологічну, серцево-судинну та ендокринну патологію. Результати досліджень опубліковано у найпрестижніших наукових журналах світу.

Після підписання договору про спільну діяльність між очільником університету, ректором ПДМУ, професором Вячеславом Жданом та генеральним директором ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» Михайлом Пасічником відбулося засідання робочої групи з обговоренням перспектив майбутньої співпраці. Думки щодо конкретних напрямів спільної роботи висловили генеральний директор ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», кандидат фармацевтичних наук Михайло Пасічник, заступник генерального директора з науки Євген Мандзюк, представники ПДМУ – перший проректор закладу вищої освіти з науково-педагогічної роботи, професор Валентин Дворник, проректор закладу вищої освіти з наукової роботи, професор Ігор Кайдашев, завідувач кафедри патофізіології, професор Віталій Костенко, доцент кафедри патофізіології Олег Акімов, завідувач кафедри фармакології, клінічної фармакології та фармації, доктор медичних наук Руслан Луценко, професор закладу вищої освіти кафедри фармакології, клінічної фармакології та фармації, доктор фармацевтичних наук Сергій Ковальов. Було підкреслено значення співробітництва для розвитку медичної та фармацевтичної освіти, науки та охорони здоров’я в Україні.