Урок «Шкода електронних замінників цигарок для підлітків»: про наслідки паління застерегли учнів 37-ї школи волонтери загону «Посмішка» ПДМУ!

20 травня 2024

20 травня студенти-медики продемонстрували школярам зміни, що відбуваються в ротовій порожнині дитини при тривалому вживанні електронних цигарок, про великий ризик розвитку карієсу, пародонтиту, виразкових уражень ясен, про ймовірний розвиток захворювань судин та серця. Окремо наголосили на подвійному негативному впливі на дитячий організм (саме в стадії активного росту) тих компонентів, що містяться в електронних замінниках цигарок, що призводить до погіршення памʼяті, розумової діяльності і відповідно до поганого настрою та апатії.

Вейпи, снуси, інші так звані «одноразки» нині, на жаль, на піку популярності серед підлітків, і їх легко та майже без перешкод можна купити. Тому принагідно волонтери загону «Посмішка» ПДМУ закликали 9-класників Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступеня № 37 відмовитись від паління, а «бути модним» серед однолітків, дотримуючись сучасних трендів, повʼязаних зі здоровим способом життя.

Бесіда відбулася в рамках інформаційної компанії зі вступу до ПДМУ та проведення Дня відкритих дверей, що триватиме з 11 по 24 травня 2024 року.

Lesson “The Danger of Electronic Cigarette Substitutes for Teenagers”: volunteers of the PSMU “Smile” group warned students of the School №37 about the consequences of smoking!

On May 20, medical students demonstrated to the pupils the changes that occur in the oral cavity of a child with prolonged use of e-cigarettes, the high risk of developing caries, periodontitis, gum ulcers, and the possible development of vascular and heart diseases. They also emphasized the double negative impact on children's bodies (especially in the stage of active growth) of the components contained in electronic cigarette substitutes, which leads to a deterioration in memory, mental activity, and, accordingly, bad mood and apathy.

Unfortunately, vapes, snus, and other so-called “disposables” are now at their peak of popularity among teenagers, and they are easy to buy and almost unobstructed. That is why volunteers of PSMU's Smile unit urged 9th graders of Poltava Secondary School No. 37 to give up smoking and “be fashionable” among their peers, following modern trends related to a healthy lifestyle.

The conversation took place as part of the information campaign for admission to PSMU and the Open Day, which will last from May 11 to 24, 2024.