Усім світом проти раку: важливе повідомлення / World united against cancer: important message

08 лютого 2024

4 лютого 2024 року відзначили Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day), проголошений Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (Union for International Cancer Control, UICC).

15 лютого  відзначатиметься Міжнародний день онкохворої дитини.

Довідково
За даними ВООЗ щорічно від раку помирає близько 10 мільйонів людей і приблизно 400 000 дітей та підлітків у віці 0-19 років хворіють на рак.

Науковці Інституту медицини у співпраці з колегами із Національної дослідницької ради США виявили п’ять основних чинників, що підвищують імовірність захворіти на рак: тютюнопаління, низька фізична активність, ожиріння, неправильний раціон, вживання алкоголю. Однозначної відповіді на запитання, чому у дітей виникає рак – немає. Дуже невеликий відсоток хвороб може бути спричинений факторами навколишнього середовища та способом життя дитини.

Але якісна та своєчасна медична допомога і профілактика можуть зменшити смертність від раку. На науковому абонементі бібліотеки ПДМУ сьогодні організовано тематичну ілюстровану книжкову виставку документів з актуальних проблем онкології. Запрошуємо до перегляду!

World united against cancer: important message

On February 4, 2024, World Cancer Day was observed, declared by the Union for International Cancer Control (UICC).

February 15, 2024 will mark International Childhood Cancer Day.

According to the World Health Organization (WHO), approximately 10 million people die from cancer each year, and about 400,000 children and adolescents aged 0-19 are diagnosed with cancer.

Researchers at the Institute of Medicine, in collaboration with colleagues from the National Research Council of the United States, have identified five major factors that increase the likelihood of developing cancer: smoking, low physical activity, obesity, poor diet and alcohol consumption. There is no definitive answer to why children get cancer. A very small percentage of cases may be caused by environmental factors and the child's lifestyle.

However, quality and timely medical care and prevention can reduce cancer mortality. Today, a thematic illustrated book exhibition of documents on the current problems of oncology is organized at the PSMU library's scientific subscription. We invite you to visit!