Відбулась конференція «Міждисциплінарні питання надання допомоги пацієнтам з ангіоневротичним набряком»

19 січня 2024

Полтавський державний медичний університет разом з Громадською організацією «Українське товариство фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації» (УТІАІ) 18 січня 2024 р. в гібридному форматі провели конференцію «Міждисциплінарні питання надання допомоги пацієнтам з ангіоневротичним набряком».

Необхідність проведення конференції пов’язана із затвердженням нового стандарту медичної допомоги.

Цільовою аудиторією були імунологи, алергологи, сімейні лікарі, терапевти, педіатри, хірурги, анестезіологи, лікарі невідкладних станів, стоматологи.

На науковій конференції були представлені доповіді провідних фахівців України з таких питань:

• Патогенетичні механізми розвитку та невідкладне лікування ангіоневротичного набряку, асоційованого з гістаміном;
  • Ангіоневротичний набряк неалергічного характеру: розбір системи комплементу;
  • Спадковий ангіоневротичний набряк: палітра клінічних проявів. Або чому про САН має знати кожен лікар;
  • Спадковий ангіоневротичний набряк – діагноз виключення? Лабораторна діагностика САН в Україні та світі;
  • Стандарти надання медичної допомоги пацієнтам з САН в Україні: у фокусі лікування.

Обговорені питання викликали жвавий інтерес та дискусію.

The conference "Interdisciplinary Issues in Providing Assistance to Patients with Angioneurotic Edema" took place

The conference "Interdisciplinary Issues in Providing Assistance to Patients with Angioneurotic Edema" was held on January 18, 2024 in a hybrid format, organized by Poltava State Medical University in collaboration with the NGO "Ukrainian Society of Immunology, Allergology and Immunorehabilitation" (USIAI).

The necessity of holding the conference was associated with the approval of a new standard of medical care. The target audience included immunologists, allergologists, family doctors, therapists, pediatricians, surgeons, anesthesiologists, emergency physicians and dentists.

The scientific conference featured presentations by leading experts in Ukraine on the following issues:

• Pathogenetic mechanisms of development and urgent treatment of histamine-associated angioneurotic edema;
  • Non-allergic angioneurotic edema: analysis of the complement system;
  • Hereditary angioneurotic edema: a spectrum of clinical manifestations. Why every clinician should be aware of HAE;
  • Hereditary angioneurotic edema: a diagnosis of exclusion? Laboratory diagnosis of HAE in Ukraine and worldwide;
  • Standards of medical care for patients with HAE in Ukraine: focusing on treatment.

The topics that were talked about sparked lively interest and led to active discussions.