Відбувся навчальний психологічний тренінг «Основи першої психологічної допомоги» / Training on the Basics of Psychological First Aid Took Place

13 жовтня 2023

У рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» для підготовки учасників регіонального медико-патріотичного конкурсу професійної майстерності «Лікар-патріот, захисник України» для набуття практичних навичок із надання першої психологічної допомоги в кризових станах в Навчально-науковому центрі ментального здоров’я проведений навчальний психологічний тренінг «Основи першої психологічної допомоги» за спільним проєктом практичним психологом ФМФК ПДМУ Тетяною Климач, кандидатом медичних наук Оленою Дубровіною, кандидатом медичних наук Дмитром Бойком, клінічним психологом Центру психічного здоров’я КП “Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР” Наталею Супруненко.

Сьогодні тема психологічної травми залишається актуальною для нашого суспільства. Травматичні події – поширене явище, тому важливо знати, як надати людині не лише першу медичну, а й першу психологічну допомогу. Перша психологічна допомога – це сукупність заходів психологічної підтримки та практичної допомоги. Її надання не передбачає значної професійної підготовки.

Під час тренінгу учасники отримали знання та навички з психології і психотравматології, а також необхідні інструменти для надання першої психологічної допомоги. Учасники ознайомились з основами кризової допомоги; оволоділи навиками ППД, різними видами реакції на стрес.

Тренінг відбувся за підтримки адміністрації ПДМУ, Первинної профспілкової організації ПДМУ, відділу управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю.

Training on the Basics of Psychological First Aid Took Place

As part of the implementation of the All-Ukrainian Mental Health Program "How Are You?" to prepare participants for the regional medical-patriotic competition of professional excellence " Physician-Patriot, Defender of Ukraine" and to acquire practical skills in providing psychological first aid in crisis situations, a training on the basics of psychological first aid was conducted at the Mental Health Education and Research Center.

This training was carried out as a joint project by the PSMU practical psychologist Tetiana Klymach; Olena Dubrovina, PhD; Dmytro Boyko, PhD and Natalia Suprunenko, clinical psychologist of the Mental Health Center of the ME “Regional Regional Institution for Provision of Psychiatric Care PRC".

Currently, the issue of psychological trauma remains relevant for our society. Traumatic events are common, so it is important to know how to provide not only first medical, but also first psychological aid. Psychological first aid is a set of measures for psychological support and practical assistance. Its provision does not require significant professional training.

During the training, participants received knowledge and skills in psychology and psychotraumatology, as well as the necessary tools for providing psychological first aid. Participants familiarized themselves with the basics of crisis assistance, acquired skills in psychological first aid and learned about different stress reactions.

The training was held with the support of the PSMU administration, the Trade Union Organization of PSMU and the Department of Educational and Humanitarian Work with Youth.