Викладачі ЗВО ПДМУ повернулися з м. Одеса з тренінгу: підсумки

09 жовтня 2024

Викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Володимир Кока та доцентка кафедри педіатрії № 1 з неонатологією Юлія Чернявська на базі Одеського національного медичного університету успішно пройшли симуляційний тренінг для тренерів BEC (Basic Emergency Care), організований представництвом ВООЗ в Україні, та отримали сертифікати тренерів. Під час тренінгу розглядалися особливості викладання курсу ВЕС для медичних працівників – як навчити швидко розпізнавати загрозливий життю стан навіть до встановлення діагнозу і ефективно застосовувати рятівний алгоритм. До слова, застосування системного підходу при лікуванні невідкладних станів особливо в умовах обмежених ресурсів рятує життя.

PSMU faculty members returned from training in Odesa: summary

Volodymyr Koka, a lecturer from the Department of Accident and Military Medicine, and Yuliia Cherniavska, Associate Professor from the Department of Pediatrics No. 1 with Neonatology, successfully completed a simulation training for BEC (Basic Emergency Care) trainers at Odesa National Medical University. The training was organized by the WHO Representative Office in Ukraine, and they received trainer certificates. The training focused on the specifics of teaching the BEC course to healthcare professionals—how to quickly recognize life-threatening conditions even before a diagnosis is made and effectively apply life-saving protocols.

Notably, the use of a systematic approach in emergency care, especially in resource-limited settings, saves lives.