Вітання Ювіляру!

27 квітня 2023
Вітання Ювіляру!

27 квітня святкує 80-річчя доктор медичних наук, професор, лікар-стоматолог вищої категорії, "Відмінник охорони здоров’я", голова проблемної комісії "Стоматологія" ПДМУ, член спеціалізованої вченої ради з захисту дисертацій Анатолій Карлович Ніколішин.

Адміністрація ЗВО ПДМУ на чолі з ректором, професором Вячеславом Жданом, колектив кафедри терапевтичної стоматології та вся університетська спільнота щиро вітають ювіляра з визначною датою, зичать міцного здоров’я, активного, плідного та творчого довголіття під мирним небом України.

Анатолій Карлович закінчив Харківський державний медичний стоматологічний інститут у 1965 році.  З 1970 року почав працювати в Полтавському медичному стоматологічному інституті, із 1990 року – доктор медичних наук. З 1990 р. по 2011 р. був завідувачем кафедри терапевтичної стоматології УМСА. коло наукових зацікавлень – розробка методів діагностики, лікування і профілактики флюорозу, карієсу та його ускладнень, хвороб тканин пародонта. Під його керівництвом захищені 15 кандидатських дисертацій. Професор є автором понад 300 наукових та навчально-методичних робіт, у тому числі підручника з терапевтичної стоматології, 14 навчальних посібників, 8 монографій, співавтор 2-ох програм із терапевтичної стоматології для студентів ЗВО III-IV рівнів акредитації, 26 патентів, 6 нововведень, 6 інформаційних листів, 5 авторських прав на твір. Анатолій Карлович розробив і впровадив у практику науково обґрунтовану методику вторинної профілактики флюорозу зубів, розробив концепцію патогенезу фтористої інтоксикації та класифікацію флюорозу зубів.