Всесвітній день боротьби зі СНІДом: активне обговорення проблеми викладачами зі студентами / World AIDS Day: Active Academic Discussion of the Issue

04 грудня 2023

Проблема боротьби зі СНІДом настійно вимагає вирішення. Майбутні медики активно і підчас бурхливо обговорювали у ці дні можливі шляхи поширення небезпечної інфекції, способи її передачі та питання профілактики. Байдужих не було! А надто багато зусиль для висвітлення теми доклали на тих кафедрах, звідки й публікуємо надану ними інформацію.

Так, доцентка кафедри фізіології Тетяна Сухомлин провела виховну годину із здобувачами освіти 12 групи другого курсу стоматологічного факультету. Особливу увагу в процесі обговорення було приділено питанням профілактики ВІЛ-інфекції серед медичних працівників, зокрема, лікарів-стоматологів. Студенти виявили значну зацікавленість до проблем поширення ВІЛ-інфекції, способів її передачі, засобів індивідуального захисту та постконтактної профілактики. Після бесіди здобувачі освіти вирішили взяти участь в анонімному тестуванні на ВІЛ-інфекцію.

А кафедра шкірних та венеричних хвороб висловлює й собі глибоку стурбованість щодо цієї глобальної проблеми. «Ми прагнемо підкреслити важливість обізнаності, попередження та підтримки тих, хто стикається з ВІЛ/СНІДом», - повідомили організатори заходу. І лікарі інтерни від кафедри шкірних та венеричних хвороб визнали важливість самотестування на ВІЛ/СНІД та взяли на себе ініціативу популяризації цієї процедури. Вони не лише особисто протестувались, але і надали пацієнтам чіткі інструкції для самостійного проведення тесту. Чітко пояснили, як користуватися самотестами, поділилися корисними порадами та важливою інформацією. Цей крок спрямований на зменшення бар'єрів до тестування та підвищення свідомості щодо важливості раннього виявлення ВІЛ. А також залишили посилання для замовлення тестів для самостійного тестування: https://network.org.ua/bezkoshtovni-oralni-testy-na-vil-vidteper-mozhna-zamovyty-dodomu/

Відбувся й інтерактивний захід для лікарів-інтернів зі спеціальності «Інфекційні хвороби» та для студентів 5 курсу факультетів медичного № 1 та № 2 . Доповіді щодо історії відкриття ВІЛ, епідеміологічної ситуації з ВІЛ/СНІД в Україні та світі, питань діагностики та профілактики захворювання представили лікарі-інтерни Іван Куршук та Руслан Бондаренко. Учасники мали можливість оцінити свої знання про ризики передачі ВІЛ-інфекції у різних ситуаціях під час інтерактивної гри, яку проводила лікар-інтерн Тетяна Власенко.

Науково педагогічні працівники кафедри фізіології - доцентка Оксана Коковська та викладачка Наталія Шарлай провели бесіду щодо важливості вирішення глобальної проблеми суспільства і разом із здобувачами освіти стоматологічного й медичного факультетів  № 1 долучилися до анонімного експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію.

World AIDS Day: Active Academic Discussion of the Issue

The issue of combating AIDS urgently requires a solution. Future medical professionals actively and fervently discussed possible ways of spreading the dangerous infection, methods of transmission, and prevention issues during these days. No one remained indifferent, and a considerable effort was put into shedding light on the topic by those Departments from which we publish the provided information.

Indeed, Associate Professor of the Physiology Department, Tetiana Sukhomlyn, conducted an educational class with the second-year students of Group 12, Faculty of Dentistry. Special attention during the discussion was given to issues of HIV infection prevention among medical workers, in particular, dentists. Students showed significant interest in the problems of HIV infection spread, transmission methods, means of individual protection, and post-contact prevention. After the conversation, students decided to participate in anonymous testing for HIV infection.

The Department of Skin and Venereal Diseases also expressed deep concern about this global problem. "We seek to emphasize the importance of awareness, prevention, and support for those facing HIV/AIDS," said the organizers of the event. Both interns and doctors from the Department of Skin and Venereal Diseases acknowledged the importance of self-testing for HIV/AIDS and took the initiative to popularize this procedure. They not only personally tested but also provided patients with clear instructions for self-testing. You can order self-test kits here: https://network.org.ua/bezkoshtovni-oralni-testy-na-vil-vidteper-mozhna-zamovyty-dodomu/ .

An interactive event was also held for interns in the specialty "Infectious Diseases" and for 5th-year students of Medical Faculties No. 1 and No. 2. Reports on the history of the discovery of HIV, the epidemiological situation with HIV/AIDS in Ukraine and the world, issues of diagnosis, and disease prevention were presented by interns Ivan Kurshuk and Ruslan Bondarenko. Participants had the opportunity to assess their knowledge of the risks of HIV transmission in various situations during an interactive game conducted by intern doctor Tetiana Vlasenko.

The academic staff of the Physiology Department, Associate Professor Oksana Kokovska, and lecturer Nataliia Sharlai held a discussion on the importance of solving society's global problems. Together with students from the Faculty of Dentistry  and Medical Faculties No. 1, they joined anonymous express testing for HIV infection.