Всесвітній день науки / World Science Day

10 листопада 2023
Всесвітній день науки / World Science Day

Сьогодні світ відзначає Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку. Проголошений 2001 року і вперше відсвяткований у 2002 році, Всесвітній день науки щорічно відзначається 10 листопада.

1999 року на Всесвітній науковій конференції, яка проходила в Будапешті, делегати виступили з пропозицією внести відповідне свято у світовий календар. Організація ЮНЕСКО, під патронатом якої й проходила конференція, затвердила таке рішення, створивши нове свято – Всесвітній день науки.

Саме тому, листопад у Полтавському державному медичному університеті насичений науковими подіями. Заплановані публічні презентації наукових результатів дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії; створені разові спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій на здобуття ступеня доктор філософії; відбудуться науково-практичні конференції з міжнародною участю: «IV Полтавські перинатальні читання ім. Максимовича-Амбодика: «Новітні технології в перинатальній практиці, педіатричній службі, медичній освіті та виклики сьогодення», «Сучасні аспекти діагностики та лікування стоматологічних захворювань»; «Проблеми і перспективи стоматології та щелепно-лицевої хірургії в умовах сьогодення»; науково-практична конференція «Особливості надання оториноларингологічної допомоги в умовах воєнного стану»; майстер-клас «Сучасні ендоскопічні методи в ЛОР-хірургії»; тренінг з опановування практичними навичками «Сканування: просто про незрозуміле»; Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «Медична наука – 2023».

Примітно, що в Україні День науки завжди відзначався у третю суботу травня і є окремим святом.

Вітаємо та бажаємо нових наукових досягнень, планів та їх реалізації, натхнення та успіхів!

World Science Day

Today, the world celebrates World Science Day for Peace and Development. Proclaimed in 2001 and first observed in 2002, World Science Day is annually recognized on November 10.

In 1999, during the World Science Conference held in Budapest, delegates proposed the inclusion of this special day in the global calendar. UNESCO, under whose patronage the conference took place, approved this decision, establishing a new celebration – World Science Day.

Thus, November at Poltava State Medical University is filled with scientific events. Public presentations of research findings for obtaining a Doctor of Philosophy degree are scheduled, specialized academic councils have been created for the defense of dissertations for a Doctor of Philosophy degree, and scientific-practical conferences with international participation will take place: "IV Poltava Perinatal Readings in honor of Maximovich-Ambodik: New Technologies in Perinatal Practice, Pediatric Service, Medical Education, and Contemporary Challenges," "Modern Aspects of Diagnosis and Treatment of Dental Diseases," "Problems and Prospects of Dentistry and Maxillofacial Surgery in Contemporary Conditions"; the scientific-practical conference on "Features of Providing Otorhinolaryngological Care in Conditions of Martial Law"; a master class on "Modern Endoscopic Methods in ENT Surgery"; and a nationwide scientific-practical conference of young scientists "Medical Science – 2023."

It is noteworthy that in Ukraine, the Science Day has always been observed on the third Saturday of May and is a separate celebration.

Congratulations and best wishes for new scientific achievements, plans and their implementation, inspiration and success!