Неонатологи України тримають стрій заради процвітання та майбутнього української нації

19 червня 2023

16 червня 2023 року відбулася конференція Полтавського осередку Асоціації неонатологів України «Актуальні питання неонатальної практики». Зі вступним словом виступив голова регіонального осередку неонатологів України в Полтавській області, професор Валерій Похилько. Відбулося урочисте вручення грамот за плідну наукову та самовіддану працю лікарям-неонатологам,  традиційна церемонія посвяти лікарів- інтернів, які цього року розпочнуть свою роботу як неонатологи у Полтаві.

На конференції були розглянуті питання щодо ведення, спостереження, лікування новонароджених у відділеннях інтенсивної терапії, проблеми догляду, харчування передчасно народжених немовлят.

Цікавими та інформативними були доповіді, які викликали дискусійний інтерес: ЕЕГ – моніторинг в неональній практиці (к.мед. н., доцент кафедри педіатрії №1 із неонатологією Галина Соловйова); НСЗУ: Що нового та актуального в роботі служби? (головний спеціаліст відділу медичного моніторингу НЗСУ,  д.мед.н., професор кафедри педіатрії №1 із неонатологією Олена Ковальова); особливості адаптації серцево-судинної системи у новонароджених, які народилися від матерів з метаболічним синдромом (професор кафедри педіатрії №1 із неонатологією, д. мед. н. Похилько Валерій, завідувачка кафедри педіатрії №1 із неонатологією, к. мед. н., доцент Світлана Цвіренко, к.мед .н., доцент кафедри педіатрії № 1 із неонатологією Чернявська Юлія).

Професійний інтерес викликали доповіді лікарів практичної ланки охорони здоров’я: застосування кофеїну цитрату у відділенні інтенсивної терапії новонароджених (завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених, доктор філософії Андрій Бєлорус); патогенетичний підхід у вирішенні проблеми малюкових кишкових кольок (завідувачка відділення інтенсивного постнатального догляду №2, к. мед. н. Оксана Коробка), використання пробіотиків в неонатальній практиці (лікар-неонатолог Юлія Мошинець)

Підсумовуючи, можна сказати, що незважаючи на умови сьогодення, військову агресію росії проти України, неонатологи тримають стрій заради процвітання та майбутнього української нації.