Загальновиховна година на кафедрі внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів

10 листопада 2023

9 листопада на кафедрі внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів  зі здобувачами освіти, слухачами, співробітниками клініки та лікарями-інтернами з фаху «Внутрішні хвороби» була організована і проведена загальновиховна година на тему «Гендерна безпека в медицині».

Перед медичною спільнотою з доповіддю виступила начальник відділу стратегічного планування, моніторингу та промоції Управління стратегічного розвитку Департаменту економіки і інвестицій  Ганна Люлька.

Були розглянуті вкрай важливі питання гендерної безпеки, гендерного врядування та наявні стереотипи сьогодення, обговорювали статистику насильства над жінками, що існує в Україні та й в усьому світі. Аналізували стан гендерної рівності в медицині, виокремлюючи вплив стереотипів на медичну практику. Поважне зібрання звертало увагу на важливість надання та забезпечення гендерної безпеки для лікарів-інтернів та всієї медичної спільноти. Ділилися стратегіями забезпечення гендерної безпеки та розглядали професійні виклики для жінок-лікарів. Наголошувалось на необхідності вивчення причин насильства серед пацієнтів, які є тригером для загострення та хронізації різних терапевтичних захворювань.

Educational session on gender safety in medicine held at the Department of Internal Medicine and Emergency Medicine

On November 9, the educational session on the topic "Gender Safety in Medicine" was organized at the Department of Internal Medicine and Emergency Medicine and conducted for students, trainees, clinic staff and interns specializing in Internal Medicine.

Hanna Liulka, Head of the Department of Strategic Planning, Monitoring and Promotion at the Department of Economics and Investments made the presentation for the medical community. The discussion covered highly important issues related to gender safety, gender governance and prevailing current stereotypes. The statistics on violence against women in Ukraine and worldwide were examined, and the analysis of gender equality in medicine was conducted, highlighting the influence of stereotypes on medical practice.

The participants emphasized the significance of providing and ensuring gender safety for interns and the entire medical community. Strategies for ensuring gender safety were shared, and professional challenges for female doctors were discussed. The necessity of studying the causes of violence among patients, which can trigger the exacerbation and chronicization of various therapeutic conditions, was underscored.