Життя М. В. Скліфосовського – це справжня легенда / The life of M. Sklifosovsky is a real legend

05 квітня 2024

5 квітня здобувачі вищої освіти І курсу медичного факультету № 1 та стоматологічного факультету зібралися на кафедрі анатомії людини, щоб відзначити 188-у річницю від дня народження видатного хірурга, науковця та педагога, нашого славетного земляка - Миколи Васильовича Скліфосовського (1836-1904). Його імʼя золотими літерами вписано в історію не лише вітчизняної, але й світової медицини. М. В. Скліфосовський - не просто видатний хірург, який врятував тисячі життів. Він - творець нової хірургічної школи, засновник хірургії черевної порожнини та грудної клітки, автор численних наукових праць, які й досі залишаються актуальними та слугують неперевершеним взірцем для нових поколінь медиків.

Сьогодні, у день його пам’яті, ми маємо унікальну можливість знову зануритися у вир його неймовірної історії, згадати його велич та поринути у світ його безцінних досягнень. Це символ хірургічної майстерності, безстрашної відваги, невтомного прагнення до знань і щирого служіння людям. Його життя - це справжня легенда, що надихає та мотивує нових послідовників його благородної справи.

The life of M. Sklifosovsky is a real legend

On April 5, the first-year students of the Faculty of Medicine No. 1 and the Faculty of Dentistry gathered at the Department of Human Anatomy to celebrate the 188th anniversary of the birth of the outstanding surgeon, scientist and educator, our famous countryman, Mykola Sklifosovsky (1836-1904). His name is inscribed in golden letters in the history of not only national but also world medicine. Sklifosovsky was not just an outstanding surgeon who saved thousands of lives. He is the creator of a new surgical school, the founder of abdominal and thoracic surgery, and the author of numerous scientific papers that are still relevant and serve as an unsurpassed model for new generations of doctors.

Today, on the day of his memory, we have a unique opportunity to plunge back into the whirlwind of his incredible story, remember his greatness, and plunge into the world of his invaluable achievements. He is a symbol of surgical skill, fearless courage, tireless pursuit of knowledge and sincere service to people. His life is a true legend that inspires and motivates new followers of his noble cause.