Про навчально-науковий центр ментального здоров`я

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23, морфологічний корпус, 2-й поверх,
e-mail: mental.health@pdmu.edu.ua

Васильєва Ганна

Керівниця Навчально-наукового центру ментального здоров’я, доктор медичних наук, професор.
Тема дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю психіатрія: «Невротичні та неврозоподібні розлади у хворих на хронічні соматичні захворювання і принципи їх лікування в амбулаторній загальномедичній практиці».
Тема дисертації на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук за спеціальністю психіатрія: «Непсихотичні психічні розлади у хворих, які страждають на злоякісні новоутворення (клініка, діагностика, корекція та профілактика)».

В рамках імплементації Всеукраїнської програми ментального здоров`я «Ти як?», започаткованої  першою леді України Оленою Зеленською, за ініціативи регіональної координаторки програми в Полтавської області Юлії Ющенко та за активного сприяння ректора Полтавського державного медичного університету Вячеслава Ждана 1 вересня 2023 року було створено Навчально-науковий центр ментального здоров’я ПДМУ (ННЦМЗ).

Мета діяльності ННЦМЗ

• організація та провадження освітніх заходів і наукових досліджень, надання комплексних психосоціальних послуг у сфері ментального здоров'я

Основні напрями діяльності:

• науково-дослідницька;
  • освітня;
  • просвітницька;
  • експертно-консультативна;
  • психолого-реабілітаційна;
  • проєктна;
  • міжнародна.

Основними завданнями Центру є:

• реалізація місії, візії, Стратегії розвитку Полтавського державного медичного університету;
  • участь у виконанні державних та регіональних цільових програм і проєктів у сфері ментального здоров’я;
  • проведення наукових та освітніх заходів у межах діяльності Центру;
  • участь у проєктах, спрямованих на інновації у сфері підтримки ментального здоров’я;
  • психоедукаційна та консультативна діяльність;
  • розробка спеціальних навчальних курсів і програм, методичних рекомендацій з питань ментального здоров’я та впровадження їх в освітній процес;
  • участь у науково-дослідній роботі університету: проведення наукових медико-соціальних, соціально-психологічних досліджень з найважливіших проблем сучасної медичної та психологічної науки та соціальної практики, проблем психології та педагогіки вищої школи;
  • організація науково-дослідної роботи здобувачів освіти з питань ментального здоров’я;
  • підготовка до видання наукової та науково-методичної літератури за результатами проведених наукових досліджень;
  • сприяння розвитку медико-реабілітаційної та соціально-психологічної баз університету.