Тренінг із надання невідкладної допомоги при гострій зупинці кровообігу / Training on Providing Emergency Care for Sudden Circulatory Arrest

18 жовтня 2023

Здобувачі вищої освіти 6 курсу медичного факультету, під керівництвом викладачів кафедри внутрішньої медицини №2 на базі Симуляційного центру ПДМУ систематично вдосконалюють свої знання та вміння діагностики захворювань внутрішніх органів і надання невідкладної допомоги при термінальних станах (записують і аналізують ЕКГ, на манекенах проводять пальпацію органів черевної порожнини, вислуховують тони і шуми серця, можливі при різноманітних захворюваннях серцево-судинної системи та патологічне дихання і хрипи при захворюваннях органів дихання). Так, 17 жовтня, було проведено спільний тренінг із надання невідкладної допомоги при гострій зупинці кровообігу, участь у якому взяли здобувачі вищої освіти – майбутні лікарі та парамедики. Модератором заходу став викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини Ігор Працько.

Свою вправність у наданні невідкладної допомоги  продемонстрували майбутні парамедики Ільїна Іванченко, Кристина Павленко та Катерина Хлиніна.

Проведення таких спільних тренінгів сприяє досягненню взаєморозуміння і взаємопідтримки при наданні медичної допомоги, формує навички командної співпраці, що буде запорукою своєчасної і якісної допомоги як у мирний, так і у воєнний час.

Training on Providing Emergency Care for Sudden Circulatory Arrest

Sixth-year medical students, under the guidance of the faculty members of the Department of Internal Medicine No.2, at the PSMU Simulation Center, systematically enhance their knowledge and skills in diagnosing diseases of internal organs and providing emergency care for terminal conditions (they record and analyze ECGs, perform palpation of the abdominal organs on mannequins, listen to heart tones and murmurs, and are able to identify various cardiovascular system disorders as well as pathological breathing and rales in respiratory organ diseases). On October 17, a joint training session on providing emergency care for sudden circulatory arrest was conducted, with the participation of higher education students - future doctors and paramedics. The event was moderated by Ihor Pratsko, the faculty member from the Department of Accident and Military Medicine.

The future paramedics, Ilina Ivanchenko, Krystyna Pavlenko and Kateryna Khlynina, demonstrated their proficiency in providing emergency care.

Conducting such joint training sessions promotes mutual understanding and support in providing medical assistance, develops teamwork skills, which will be the key to timely and high-quality care both in peacetime and during wartime.